Co bylo

Milí motodědci a motorkáři

Rok 2016 je u konce. Motodědci se s ním rozloučili již tradičně bujarým veselím v sobotu 10.prosince 2016 v Blatenském Dvoře. Podívejme se, co všechno v roce 2016 proběhlo.

Výstava Motocykl v březnu v Praze: Pokoukali jsme motocykly, mnozí využili slev a nakupovali. Poté sice pozdní, ale dobrý společný oběd v restauraci Valcha, přímo naproti výstavišti v Holešovicích - kritika výstavy a pivní motokecy - dobrá zábava do večerních hodin- a pak zase zpátky domů. Náchod, Hr.Králové, Děčín, Chrast, Jičín, to je cestování, většina přijela vlakem ne, že by neměli auta, ale vlak je vlak.

Další tři měsíce - a je tady nejnavštěvovanější akce klubu. Jarní sraz Motodědků Soběšín s velkou účastí - přijeli motorkáři i ze Slovenska. Bezva počasí; i členskou schůzi jsme stihli. Povolali jsme profi fotografy, aby tu naši partu Motodědků vyfotografovali a vyrobili zvětšeniny do sálu v kempu. Vyjížďka do Vlašimi se líbila. Málokdo asi tušil, jak hezký je zámek a zámecká zahrada ve Vlašimi. Zábava nebrala konce. Kapela v sobotu hrála až do neděle 1.30. h. Odjezdy jásajících se posunuly až do oběda. Odbourání alkoholu se nedá urychlit.

Léto uteklo jako voda. Všichni si zajezdili, užili si dovolených, je září a podzimní sraz v Soběšíně. Účast nečekaně velká. Hadí parta jako vždy v hojném počtu . Všichni si měli co říct. Slovenští motorkáři nezklamali a přijeli zase. Zábava senzační, hrály nám kapely - již známá FO-3 a poprvé Poseidon. Přes prvotní potíže se zvukem, (kapela vybavena na produkci pod širým nebem) kdy zvukař musel zkrotit decibely, aby nám nespadla chalupa vše dopadlo výborně. Další akce - Blateňák.

Šestnáctka byl hezký rok! Připravujeme pro Vás sedmnáctku, která bude určitě ještě lepší.

Karlos

Jaký byl jarní sraz Motodědků v Soběšíně? No bezvadný!

Pražská organizační skupina dorazila do kempu bez dešťového oplachu kolem 13. hodiny, ale každý takové štěstí neměl. Příprava nám trvala asi hoďku. Ve tři hodiny přijela naše nová pokladní Iveta. Velké díky Petře, která kasu dělala od r. 2010, ale je motorkářka a na srazu si moc zábavy neužila. Proto tedy Iveta - a vybral jsem dobře, šlo ji to výborně. Iveta není motorkářka a je to placená síla, doufám, že nezblbne a nekoupí si motorku. Příjezd účastníků byl celkem plynulý. V pátek přijela parta slovenských motorkářů, na motorkách vezli českou a slovenskou vlajku. Byli u nás na srazu poprvé, moc se jim v kempu líbilo a pochválili organizaci srazu, zábavu a stravování. K poslechu a tanci nám hrála kapela Beat – Out. Zábava nebrala konce. V sobotu od jedenácti hodin proběhla členská schůze a hned po schůzi hromadné fotografování členů klubu Motodědci. Fotografie budou zarámované umístěny v klubovně kempu. Již jsem měl možnost se podívat na náhled. Jsou povedené, bohužel našli se takoví účastníci, kteří nejsou členy klubu a nacpali se tam. S tím se nedá už nic dělat, když je někdo vůl, tak volem zůstane. V půl druhé odjezd na vyjížďku do Vlašimi. Na náměstí byla asi hodinová pauza na prohlídku zámecké zahrady, popřípadě i zámku. Po návratu probíhaly soutěže o ceny, smažily se řízky, grilovaly steaky, někdo si dal radši guláš. Pořád dojížděli další motorkáři. Účast byla podle vydaných vstupenek 170 lidiček a 48 tak zvaně na kukačku za páďo. Od dvaceti hodin hrála kapela Pády, v jednu hodinu po půlnoci ještě na žádost tanečníků přidali půlhoďku. Nedělní ráno nás uvítalo sluníčko a po dobré snídani rozloučení a odjezd. Velké poděkování všem, co mi pomáhají. Děkuji sponzorům akce : p.Černý Josef - zednické práce, p.Stehlík Tomáš - zednické práce, p.Nimmertondl Roman - sommelier a obchodník s vínem a p.Ďurči - také zednické práce. Velké poděkování panu správci kempu, zaměstnancům v kuchyni a celému personálu kempu. Děkuji do nebe za hezké počasí. Přijeďte zase na podzimní sraz 2.- 4.9.2016 opět v Soběšíně.

Těšíme se na vás.

 

Za výbor klubu

Karel Veverka

prezident

Motocykl 2016 výstaviště Holešovice

V pátek již tradičně sraz Motodědků a jejich přátel v 10.15 u pokladen výstaviště. Na počet Pardubice – Praha asi 1:1, pokud počítám Ďurčovce k Pražákům. V 10.30 hurá k pokladnám. Samotná výstava v Holešovicích je bída, jediné, na co se rád podívám, jsou přestavby, trike a motocykly H.D. Letos zaujal vystavený motocykl Harley Davidson 350, r.v. 1928. Popis a zajímavé povídání jsme slyšeli od pana Hošťálka a pana Nováka, prezidenta klubu H.D. Praha. Děkujeme. Předcházela i soutěž o tričko, otázka: doba existence H.D. klubu Praha (věděl jsem - 88 let), ale tričko na moji figuru určitě neměli - ramena L břicho XXXL -, a tak jsem nesoutěžil. Stejně nejsem majitelem motocyklu H.D.

Stánkový prodej, nabídka piva a občerstvení je v úpadku, předražené a nekvalitní. Pivo Lobkowitz, to mi teda nechutná. Bramborák velký, pravda, za 52 Kč a Plzeň kelímková za 48 Kč – to vše si sněz a vypij u upatlaných stolu s poházenými tácky a rozlitými nápoji. Tak to teda ne. Ve 13.00 hodin hurá do restaurace Valcha. Čisto, velice dobré pivko i jídlo. Ďurčovci jsou teda mlsný, ale tady jim chutná.

Uvidíme za rok, asi s tím budou muset něco udělat. Jinak totiž budeme muset zkusit Matějskou pouť a poté již ověřenou restauraci.

Koukněte na foto.

rescator01.rajce.idnes.cz/Motocykl_Praha_2016/

 

 

Odkazy na fotky z vánočního setkání 2015 :

rescator01.rajce.idnes.cz/Blatensky_Dvur_12.12.2015/

kovboj1100xv.rajce.idnes.cz/Motodetci_Blato_2015/

alibaba111.rajce.idnes.cz/Blato_12.12.15

petrfox1.rajce.idnes.cz/Motodedci_Blatensky_dvur_12-13.12.2015/

sfcanon.rajce.idnes.cz/Motodedci_Blatensky_dvur_12.12.2015#23220151212.jpg

 

Hodnocení srazu podzim 2015

 

Sraz Motodědků v Soběšíně proběhl v pohodové náladě. Rád jsem uvítal Karla Severina, Jardu Vláška, Mičánkovy, Maškovy, Honzu a Danu Strouhalovy, měl jsem radost, že přijeli. Účast odpovídala chladnému podzimu - asi sto padesát účastníků. První ohřátí při příjezdu je panák slivovice, následuje ubytování a hurá nacpat si břicho nějakou dobrotou. Letos pan kuchař ukázal, jak se má vařit: samé dobroty. DÍKY, ŠÉFE! Pivo teklo ve dvou výčepech a měli jsme na výběr. Kozel 11, Kácov 12 a Staropramen 12  - překvapil mě, prostě dobrej Starouš jako kdysi. Večer nám zahrála kapela Pády, to je zaručená kvalita. Zábava probíhala do časných ranních hodin. Sobota: snídaně a zahřívání sebe sama a před vyjížďkou i motocyklů. Vyjížďka do Ondřejova byla super, jenom zaměstnanci hvězdárny slibovali posunutí prohlídky na 15.00, bohužel, skutek utek -  nabídli nám standardní termín od 16.00. Vzhledem k našemu dalšímu programu se odjelo bez prohlídky. Škoda! Nás však čekala v kempu zábava v podobě soutěží, grilované maso a od 20.00 hardrock kapela FO-3

Po rozpačitém začátku skutečně rozjeli zábavu na plný pecky, ještě jsme si připláceli třicetiminutový přídavek, no prostě byl to nářez. Nedělní odjezd byl chladný počasím, ale vřelý loučením. Nezbývá než poděkovat všem, co pomáhali sraz zrealizovat, jmenovat je je asi zbytečné, ten tým se nemění, pevně věřím, že bude při mně stát i v dalším roce. Máme pauzu devět měsíců, s některými z vás se uvidíme na vánoce v Blatenském dvoře.

Karlos

 

Jarní setkání Motodědků v Soběšíně je již za námi

Co o něm říci? To tu ještě nebylo: super počasí, obrovská účast a to nejen Motodědků a jejich příznivců. Přijeli se pobavit například i trikeři z Karlštejna, nebo Kbelský divočáci a mnoho dalších zástupců různých klubů. Kapacita ubytování v chatách i stanech kempu byla zcela vyčerpaná, program včetně soutěží se líbil. Malá kaňka se našla - sobotní výpadek elektřiny narušil točení piva, bojlery neohřívaly vodu, vše se nakonec ale podařilo vyřešit a kapela Beat-Out pak hrála až do půl druhý ráno. Výbor klubu moc děkuje těm, kteří nám pomáhali s organizací setkání. Bez jejich pomoci bychom akci nemohli  uskutečnit. PETRA - pokladna, ROMAN - soutěže, PEPA a FANDA pomoc s organizací střelby z praku, ALEŠ - evidence a organizace příjezdu motocyklu, TOMÁŠ - organizace příjezdu a odvoz všeho sem i tam, JARDA - foto, ROBERT - zajištění vyjížďky a webu Motodědků. Dále bych chtěl poděkovat každému z vás, kdo jste se zúčastnili našeho srazu! Těšíme se na vás zase na podzim!!!

 
KARLOS prezident klubu
 

MOTODĚDCI  SLAVILI VÁNOCE  2014

Motodědci slavili Vánoce a pozapomněli na Mikuláše. Nezapomněl Had – čert, Daronka – anděl a Trojda – žíznivý Mikuláš. Děkujeme! Akce se vydařila, přijeli jenom hodní a příjemní motorkáři, taky čert nikoho neodnesl. Přijali jsme nového člena Jirku alias Alibabu. Jako vánoční překvápko jsme udělili čestné členství Petrovi a Heleně z Děčína, (neúnavní tanečníci). Helena nás také pobavila, když v převleku přinesla krabici pamlsků. Vše se povedlo. Fajnová sobota. Děkuji všem co pomohli vánoční setkání uspořádat. Roman, Chose a Ďurči F. stromeček a dárky. Slávek s Petrou organizace a zajištění videa. Slávek sen. přeprava materiálu. Personálu penzionu  za perfektní obsluhu.

 

Krásné prožití vánočních svátku, bohatého ježíška a mnoho, štěstí, zdraví a pohody v novém roce 2015 přeje Motodědkům, příznivcům a všem motorkářům vedení klubu Motodědci.

 

X.  Motodědci  Soběšín

Desátý sraz. Co napsat, co říct, aby to nevyznělo jako samochvála? Prostě řečeno, nejlepší od doby, říkejme jí SOBĚŠÍNSKÁ. Jak popsat sraz? Začněme tedy přibližným odhadem počtu účastníků podle vydaných, řekněme stravenek a připočtu-li asi čtrnáct účastníků, kteří přijeli až v sobotu po večeři, tak stoosmdesát osob a osůbek dorazilo na naší akci. Nepočítám v to ještě pár dalších, co nás přijeli pozdravit jen na otočku. Na každém setkání, ať našem nebo jiném, třeba sraz sběratelů pivních etiket se lidi odvážou a způsobí problémy. Nemohu říct, že by se nám to úplně vyhýbalo, pár nenapravitelných už odjelo navždy. Očekával jsem, jestli se něco neschumelí a pohoda, nic zvláštního se nestalo! Přeci jen se musím zmínit: na jarním srazu dobrý, jakási hádka v lokále rychle pominula, pivní sklenice ale prolétla otevřenými dveřmi do venkovních prostor. Viníka jsem nebyl schopen zjistit. Věděl jsem ale, která parta to byla. Dostali výstrahu a parta teď přijela zas. Chovali se super! Proč to zmiňuji? Přišel jeden z nich (jeho bych vůbec netipoval) a cituji: Karlos ten půllitr jsem minule hodil já, můžeš mi odpustit? To bylo super, už bych se s tím nezabýval a nikdy nezjistil, kdo to udělal. To jen pro dokreslení atmosféry našeho setkání. Zkusili jsme si i zasoutěžit o ceny, udělali jsme radost svatebčanům (motosvatba jako řemen!!!), že jsme poskytli doprovod asi patnácti motocyklů. Někteří z nás si skutečně pořádně zajezdili a po příjezdu ze svatebního doprovodu stačili jen rychlý oběd, někdo třeba jen kávu a v Otrybech se už řadila kolona motocyklů na společnou vyjížďku do města Kouřim. Všichni si pochvalovali cíl vyjížďky, někteří navštívili muzeum, kostel, jiní dali přednost prohlídce města. Průjezd kolony byl dobře zajištěn, všichni se vrátili do kempu v pořádku a spokojení. Počasí bylo úžasné, až na páteční asi dvouhodinovou bouřku s průtrží mračen. Kapely dle mého názoru byly moc dobré. BEAT–OUT se připomenou na našem webu svým šotem. PÁDY není třeba komentovat, nikdo je nechtěl pustit domu, měli hrát do 00.00 h. a hráli do 01.15 h a pořád jste neměli dost. Určitě na našem webu zase spustíme hlasování pro kapely, kde předběžně můžu na rok 2016 přislíbit kapelu Pohoda. Ale musíte ji chtít! Chci zmínit nováčky na našem srazu a to mladé duchem, skútr stan… O věku se zmiňovat nebudu (já se ho nedožiji), úžasný pár jak zábavou, tak hlavně tanečníci, normálně trsali rokec zcela neúnavně a ti co již nemohli, tak udělali kruh a vytleskali je! Nových dědů a babek je docela dost a moc se jim u nás líbilo, určitě prý přijedou zas. Zážitků krásných bylo mnoho. Všechno nelze popsat, musí se to zažít a vidět! Samozřejmě bez pomoci ne jen fyzické, ale i finanční, kamarádů a členů by akce nemohla být tak dobře zajištěná. Největší poděkování PETRA s Mončou pokladna, otec a syn ĎURČIOVI, kde můžou pomůžou, ROMAN organizace soutěží, kde může pomůže, PEPA ČERNÝ jízda, sršni zadržení křižovatek, TOMÁŠ STEHLÍK přeprava úplně všeho i mě, VOJTA FRÝDA organizace a evidence nájezdu motorek, SLÁVEK NOŽIČKA junior film (snad se povede), SLÁVEK NOŽIČKA senior pomoc při udržování pořádku až do 04.00 h. VEDENÍ A PERSONÁL kempu a v neposlední řadě ROBERT příprava srazu, plán jízdy a péče o internet. Pomůže, kde může a musí to moje blábolení upravit a umístit na náš web!

Všem účastníkům, kamarádům a hlavně troufnu si říct veteránům klubu Motodědci veliké díky za účast a krásné setkání klubu. Karlos prezident klubu

www.beat-out.cz/sobesin1/sobesin1.html

sfcanon.rajce.idnes.cz/Motodedci_6.9.2014_Sobesin/

 

Jaro 2014 bylo v Soběšíně rozhodně úspěšné. Počasí dokonalé, účast veliká, nový správce vstřícný a muzika nezklamala. Na čepu byl oblíbený Kozel 11° doplněn o překvapivě levnější a neméně chutný Kácov 12°. Po předchozí zkušenosti bylo na baru dosti Tulamóre, ale tentokrát ho proteklo hrdly drsných motorkářů poněkud málo... čert aby se v nás vyznal! :-) Výlet do pivovaru Kácov se vyvedl, ty dva pitomce v plechovkách jsme přežili a poznali další kousek nádherného okolí kempu YMCA. Takže zase hezká vzpomínka a těšení na další setkání!!!

sfcanon.rajce.idnes.cz/Motodedci_Sobesin_7.-8.cervna_2014

rescator01.rajce.idnes.cz/Motodedci_Sobesin_6.-8.6.2014/

 

Vánoční setkání Motodědků v Blatenském dvoře, to je nová tradice, která se snad ani nemůže pokazit. Bylo to příjemné přerušení vánočního shonu v kruhu přátel. Jídlo bylo výborné, porce veliké, přesto však někteří hladovci měli i tři chody! Ohnivé vody bylo dosti, pivo teklo proudem a došlo i na vánoční nadílku!

Zde jsou pro ilustraci fotky :

rescator01.rajce.idnes.cz/Blatensky_Dvur_14.12.2013/

petrfox1.rajce.idnes.cz/Motodedci_Blatensky_Dvur_14.12.2013/

 

Podzimní sraz 2013 motodědků byl o něco komornější. Můžeme za to poděkovat naštěstí již bývalému správci, který se teda opravdu předvedl. Nejdřív volajícím tvrdil, že je kemp plně obsazen a tak mnozí nepřijeli z tohoto důvodu. Poté zavolal policii z důvodu vyšetřování domělé krádeže v jeho kanceláři, která měla pravděpodobně zamaskovat nějaké nesrovnalosti v účetnictví... No a při odjezdu proběhla kontrola síly našich dechů... Naštěstí byli muži zákona rozumní a těm kteří neprošli kontrolou, umožnili prodloužení odpočinku před jízdou bez následků... Ale nic nám z toho zkazit náladu nemohlo a kdo přijel nelitoval, protože zábava byla jako vždy vydařená!

Fotky ze srazu Motodědků podzim 2013:

sfcanon.rajce.idnes.cz/Motodedci_2013-9

petrfox1.rajce.idnes.cz/motodedci_Sobesin_6-8.9.2013/

rescator01.rajce.idnes.cz/Motodedci_Sobesin_6.-8._2013/

 

Proběhlo naše další setkání (jaro 2013) a dá se říct, že se opět povedlo. Počasí přálo, voda byla kde má být, vyjížďka se vydařila - slunce svítilo jak o život nad krásně rozkvetlou zvlněnou českou krajinou... Muzika byla téměř dokonalá, jen ti Kabáti nám trochu chyběli... No a kuchaře jsme nakonec taky přemluvili ať uvaří něco taky pro ty, kteří hovězí na pepři nemusí mít třikrát za sebou...

Zde jsou odkazy na fotky :

sfcanon.rajce.idnes.cz/Sraz_Motodedku_Sobesin_6.2013

rescator01.rajce.idnes.cz/Motodedci_Sobesin_7.-9.6.2013/

petrfox1.rajce.idnes.cz/Motodedci_Sobesin_7.6-9.6.2013/

 

Vánoční  setkání  Motodědků a přiznivců 8.12.2012 v penzionu Blatenský dvůr v obci Blato u Pardubic

Hodně klubů pořádá různé akce i mimo sezonu, zejména kolem vánoc, např. mikulášskou aj.  Náš klub dlouho nic takového nepořádal. A tak jsme to zkusili změnit.  Vyjednali jsme penzion s možností noclehu, vymysleli upomínkové dárky a poslali pozvánky členům klubu. Zájem byl však zoufale malý (asi šest osob). Nejdřív jsem to chtěl celé zase zrušit, ale nedalo mi to a pozval jsem i příznivce klubu. A nakonec vše vyšlo nad očekávání dobře. Sjelo se nás něco přes čtyřicet. Rozjela se zábava, pouštěli jsme video ze srazu ještě z Kostelce i ze Soběšína a Českého Brodu. Jarda Výravský nám uspořádal i tombolu - bylo to pro nás překvapení a velice hezký vánoční dárek od Jarouše. Děkujeme! Po večeři se rozdávaly upomínkové dárky od klubu Motodědků, pokračovala zábava v dobré náladě až do brzkých ranních hodin. Opět jsme dokázali, jako poprvé v Soběšíně, úplně vypít bar restaurace -  zbylo pouze půl lahve vaječného koňaku. Celá akce se velmi líbila, a tak bylo rozhodnuto organizovat ji v budoucnu pravidelně.

Fotogalerie z tohoto setkání : sfcanon.rajce.idnes.cz/Motodedci_Blatensky_dvur_8.12.2012/

 

První sraz organizovaný novým vedením byl na jaře roku 2010 v kempu u Českého brodu :

Pozvánka 1.sraz.doc (54,5 kB)

Fotogalerie z tohoto setkání :

motodedci.rajce.idnes.cz/Motodedci_Cesky_Brod_jaro_2010/

motodedci.rajce.idnes.cz/Motodedci_Cesky_Brod_cerven_2010/